موزه کتاب مقدس که در هشت طبقه ساخته شده و بزرگترین موزه در این سبک است ۱۷ نوامبر در واشنگتن با فاصله‌ی تنها چند ساختمان از کاخ کنگره‌ی آمریکا افتتاح شد .

در این موزه صدها هزار نسخه چاپی و دست‌نویس از کتاب مقدس مسیحیان از نسخه‌هایی بسیار قدیمی گرفته تا نسخه‌های جدید و همچنین کتاب مقدس از مذاهب مختلف مسیحیت از جمله کاتولیک، پروتستان، ارتودوکس و ساماریتان نگهداری می‌شود. برای ساخت این موزه ۵۰۰ میلیون دلار در آمریکا هزینه شده است.

این پروژه‌ی ۵۰۰ میلیون دلاری جدیدترین مورد فهرست موزه‌های واشنگتن دی‌سی است. موزه‌ی کتاب مقدس، ۲۸۰۰ اثر را در ساختمانی به مساحت حدود ۴۰۰۰۰ متر مربع به نمایش گذاشته است.

موزه در واشنگتن دی سی یک ساختمان ۴۳۰،۰۰۰ متر مربع تنها دو بلوک از بازار ملی و سه بلوک از Capitol کشور است و در پاییز سال ۲۰۱۷ افتتاح شد. در این موزه تجربه ای غنی و شخصی را به شما ارائه می دهند آنها تاریخ، روایت و تاثیر کتاب مقدس را بررسی می کنند.

به گزارش یواس‌ای تودی، ورودی موزه از دو نسخه‌ی برنجی ۱۲ متری سفر پیدایش تشکیل شده و در ادامه به راهرویی می‌رسد که سقفی دیجیتالی به ارتفاع ۴۲ متر دارد و تصاویر متحرکی از مناظر و شیشه‌های رنگی نمایش می‌دهد.

ورودیه‌ی این موزه که با سرمایه‌ی شخصی ساخته شده و رایگان است، اما از کمک‌های مالی استقبال خواهد شد. موزه‌ی کتاب مقدس بزرگ‌ترین نمونه از نوع خود است که منحصراً به کتاب مقدس یهودی-مسیحی اختصاص دارد.

یک بخش از موزه به کتاب مقدس در آمریکا و تأثیرات آن بر رؤسای جمهور و پدران بنیان‌گذار اختصاص دارد، مانند بنجامین فرانکلین که اغلب از یاران بنیان‌گذار دیگر خود می‌خواست به خرد این کتاب ایمان داشته باشند.

نمایشگاه‌های دیگر موزه، تأثیر کتاب مقدس بر تاریخ جهان، فرهنگ، علم، هنر و ادبیات را نشان می‌دهند.

مهمانی رسمی افتتاح موزه پنجشنبه ‌شب ۱۶ November در هتل بین‌المللی ترامپ برگزار شد.

به گزارش روزنامه‌ها برخی میزهای این جمع‌آوری اعانه، تا ۵۰۰۰۰ دلار قیمت خورده‌اند، در حالی که ارزان‌ترین بلیط ورودی تک‌نفره، ۲۵۰۰ دلار قیمت دارد.

این موزه دارای یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های کتاب مقدس و محصولات مربوط به آن در جهان است.

موزه کتاب مقدس یک تجربه بی نظیر خواهد بود، با استفاده از تکنولوژی پیشرفته برای آوردن کتاب مقدس به زندگی روزمره. این موزه زمان، فضا و فرهنگ را در بر می گیرد، و همه را دعوت به ارتباط با کتاب مقدس می کند. با سه بخش دائمی و فضایی برای نمایشگاه های موقت، همیشه چیزی جدید برای کشف وجود خواهد داشت.

طبقه ۱: ارائه مقدماتی، فضای دائمی برای ۲ کتابخانه های شناخته شده در جهان (TBA)، منطقه کودکان، فروشگاه هدیه

طبقه ۲: تاثیر کتاب مقدس

طبقه ۳: روایات کتاب مقدس، روستای ناصره

طبقه ۴: تاریخ کتاب مقدس

طبقه ۵: فضای نمایشگاه دائمی برای ۲ موزه بزرگ جهان (TBA)، تئاتر ۵۰۰ تخت، سالن سخنرانی ۱۰۰ صندلی، اتاق های کلاس، دفاتر

طبقه ۶: باغ های موزه ی کتاب مقدس، رستوران