مونیخ آلمان

مونیخ شهر راهبان, با پیاده ‌روهای دو کیلومتری که هیچ گونه تیر چراغ برق، جدول یا کانال رو بازی در آن وجود ندارد تا مانع لذت بردن از دوچرخه سواری در یک هوای دلچسب شود. شهری با آرامش وصف نشدنی, که اوج مهندسی ساختمان و شهر سازی را در کنار طبیعت بکر به نمایش گذاشته میشود. همچنین این شهر را می توان برای کسانی که دوست داران فوتبال هستند، مانند بهشت قلمداد کرد.

مونیخ را می‌توان  شهری سر برآورده از خاک دانست، بعد از جنگ جهانی دوم از این شهر جز ویرانه‌ای باقی نماند بود. اما سخت کوشی و ذکاوت آلمانی‌ها امروزه از مونیخ شهری مدرن و بسیار زیبا ساخته اند، به طوری  که به یکی از برترین شهرهای جهان مبدل شده است.

وضیعت آب و هوایی

برلین بهترین وضعیت اقلیمی را در میان شهرهای بزرگ آلمان درارا میباشد ، اگرچه این موضوع به این معنی نیست که این شهر در تمام طول سال وضعیتی مساعد دارد. در هوای تابستان وضعیتی بسیار مطلوب دارد، فقط در برخی از روزها ممکن است باران به صورت فاصله دار ببارد. در طول جشن اکتبر و از اواسط سپتامبر معمولا سرد می‌شود. زمستان‌ها، هوا حتی در طول روز هم می‌تواند بسیار سرد باشد، اما خوشبختانه به ندرت در این شهر برف روی هم انباشته می‌شود.