خانه اپرای تفلیس؛ از جاذبه های گردشگری گرجستان

خانه اپرای تفلیس که به آن تئاتر باله و اپرا نیز گفته می شود، محل برگزاری تئاترها و مراسم اپراهای اصلی این شهر است. معماری داخلی خانه اپرای تفلیس هر بازدیدکننده‌ای را حیرت‌زده خواهد کرد. علاوه بر این در بین تمام خانه‌های اپرای جهان هم می‌درخشد. گرچه معماری خانه اپرا مدرن است، اما در عین حال به خوبی واصح است که گرجستان پلی میان شرق و غرب است.

این خانه مرکز باله و اپرا در گرجستان بوده و معماری آن کاملاً شرقی است و با وجود اینکه در کشوری کوچک قرار گرفته یکی از معتبرترین خانه های اپرا در جهان به شمار می رود. سالن اپرای تفلیس واقع در خیابان روستاولی و تقریبا در مرکز شهر تفلیس قرار گرفته است.این سالن باشکوه هر هفته پذیرای مشتاقان اپرای تفلیس است. اپرا و تئاتر تفلیس علاقمندان بسیار زیادی در گرجستان دارد.

این سالن که جدیدا نیز بازسازی و مرمت شده است پذیرای مشتاقان آن از سراسر گرجستان می باشد. عملیات بازسازی و نوسازی خانه اپرای تفلیس، که امروزه یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان به شمار می آید، شش سال به طول انجامیده و ۴۰ میلیون دلار هزینه داشته است.

خانه اپرای تفلیس در زمان عضویت گرجستان در اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی ساخته شده و در زمان فروپاشی این اتحاد و شروع جنگ های داخلی گرجستان، از تخریب مصون مانده است.