حالا به سراغ هتلی جالب و عجیب رفته ایم. هتلی بی مانند که در دنیا بی نظیر است.
با ما باشید تا کوچک ترین هتل دنیا را بشناسیم. هتل ا هاسل:

 

هتل ا هاسل کوچکترین هتل دنیا است، این هتل پنج ستاره در کشور آلمان و شهر آمبرگ قرار گرفته است. مساحت  آن ۵۳ متر مربع و یکی  از محبوب ترین هتل های آمبرگ به حساب می آید.

این هتل که به نام خانه ی عروسی هم معروف است عرض آن ۲٫۵ متر و در فضای باریک بین دو ساختمان بنا شده، ا هاسل می تواند هم زمان از دو میهمان پذیرایی کند.

هتل بسیار لوکس است، ا هاسل قادر است تمامی امکاناتی که یک هتل پنج ستاره در اختیار میهمانانش قرار می دهد را ارائه دهد، تخت خواب بسیار راحت، سیستم تهویه هوای مناسب، سرویس بهداشتی و حمام مدرن، مبلمان و دکوراسیون جذاب و تلویزیون صفحه مسطح تعدادی از امکانات آن است .

یک شب اقامت در کوچک ترین هتل دنیا ۲۴۰ یورو چیزی معادل ۸۳۰ هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت و اگر قصد اقامت در آن را دارید باید از چند ماه قبل برای رزرو اتاق اقدام نمایید.

مسؤلین این هتل در سایت آن اینگونه معرفی اش میکنند:

“به خانه خوش آمدی

این مخفی گاه لوکس همیشه آماده است. به محض این که مهمان کلید دریافت می کند، او صاحب موقت از این پناهگاه کوچک است. همانطور که شما با باز کردن درب ورودی غرق در سمفونی از نور و رنگ خواهد شد. در جایی پنهان، در پس زمینه، موسیقی  la Traviata  اتاق را پر کرده است. چشمانت را ببند برای لحظه ای و درک خواهی کرد که چرا دربان نیاز نداری. شما را به احساس داشتن یک خانه دعوت میکنیم. چنین مهمان نوازی نفیس چیزی است که شما به طور معمول تنها در خواب خواهید دید. ”

تاریخچه ی ساخت کوچکترین هتل دنیا به سال ۱۷۲۸ میلادی باز می گردد، در آن زمان قانونی در آلمان تصویب شد که تنها زوج هایی که مسکن دارند می توانند ازدواج کنند به همین دلیل تاجری این بنا را میان دو ساختمان ساخت تا زوج هایی که از نظر مالی توان کمی دارند بتوانند به صورت موقت در آن زندگی کنند تا خانه ای بزرگ تر بخرند، وی همین کار را هم کرد و زوج های متعددی هم در این خانه اقامت کردند، این موضوع آن قدر ادامه داشت که این خانه به نام خانه ی عروسی ( Wedding House ) معروف شد و بعد ها بازسازی و تبدیل به هتل ا هاسل گشت.

این هتل در سال ۲۰۰۸ در کتاب رکورد های گینس نیز ثبت شده است.